Co należy zrobić, żeby reklama na Facebooku była efektywna? Poniżej znajdziecie najważniejsze elementy, o które dbamy i które wykorzystujemy w celu stworzenia reklamy przynoszącej oczekiwane rezultaty.

  1. Nagłówek

Nagłówki są podobne do okładek książek – jeżeli przykują naszą uwagę i zainteresują nas, chętnie sięgniemy do ich treści. Nagłówki powinny być jasne, zrozumiałe i robić dobre pierwsze wrażenie. Najlepsze nagłówki zawierają słowa zachęcające do działania- KLIKNIJ!.

  1. Treść

Treść postu jest niezwykle ważna. Dobrze jak wyzwala emocje. Warto używać słów, które są nacechowane emocjonalnie np. doskonały, zachwycający, jedyny w swoim rodzaju, niezastąpiony itp. W taki sposób nadajemy treści charakter, sprawiamy, by odbiorca zaangażował się w jej przekaz. Facebook to nie jest miejsce na obszerne wypracowania. Pamiętajmy, że minimalizm w tej kwestii wygrywa z przerostem formy nad treścią .

  1. Grafika

To element, na którym klient zatrzyma wzrok. Tworząc posty należy z jednej strony zadbać o ciekawy przekaz, z drugiej o atrakcyjną grafikę. Najważniejsze jest to, by przyciągała uwagę i była estetyczna.

  1. Hashtagi

Hashtagi to bardzo przydatna funkcja mediów społecznościowych, które mogą pomóc Ci zdobyć większą liczbę polubień i obserwujących. Jeżeli klikniesz na hashtag, automatycznie pojawią się posty zawierające tę samą tematykę. W przypadku firm jest to bardzo cenne, ponieważ ułatwia to dotarcie do wąskiego grona odbiorców, którzy szukają czegoś konkretnego lub mają zainteresowania pokrewne z Twoją branżą.

Warto zatroszczyć o każdy element, który wpływa na efektywność reklamy w Internecie. Trzeba pamiętać o tym, że w sieci internetowej jest niezmierzona ilość ofert, które odpowiadają potrzebom klientów. Aby zyskać zainteresowanie odbiorców, należy starannie przygotować reklamę, uwzględniając panujące trendy – a MY jesteśmy SPECJALISTAMI w tej dziedzinie .